Jak z łatwością zdać prawo jazdy?

Prawo jazdy PROGRESS Częstochowa - nauka jazdy

Bardzo wiele młodych osób często obawia się swojego pierwszego egzaminu na prawo jazdy. Oczywiście zanim do niego przystąpią muszą przejść przez egzamin pisemny – który jest trudniej uzyskać niż kiedyś. Oczywiście należy również przejechać co najmniej 30 godzin z instruktorami nauki jazdy. Jednak nie oszukujmy się – same 30 godzin nie wystarczy aby zostać dobrym kierowcą, natomiast może dać po prostu tą najważniejszą “przepustkę” w postaci ukończenia kursu. W tym aspekcie bardzo istotne jest również to, z jaką nauką jazdy trenowaliśmy do egzaminu, w jakim mieście będziemy zdawać egzamin oraz oczywiście z jakim egzaminatorem przyjdzie nam się zmierzyć. Bardzo istotne jest to, jaką szkołę nauki jazdy wybierzemy najpierw – zatem warto popytać wielu swoich znajomych, którym bez problemu powiódł się egzamin gdzie wykonywali swoje szkolenia. W dzisiejszych czasach warto również zasugerować się opiniami internetowymi dotyczącymi danych szkół nauki jazdy. Na ten moment istnieje bardzo dużo różnych szkół zwłaszcza w dużych miastach, co powoduje również problem z wybranej odpowiedniej dla siebie. Przykładowo:
Szkoła jazdy Częstochowa posiada zaufane opinie od kursantów.
W tym wszystkim musimy uwzględnić oczywiście cenę, ponieważ nikt nie chce przepłacić za szkolenie oraz jakość, którą będzie nam dużo trudniej zweryfikować ze względu na aspekt praktyczny.

Prawo jazdy w Częstochowie

Ważne jest oczywiście to, aby się sugerować wybraną kategorią prawo jazdy, ponieważ inne osoby są odpowiedzialne za szkolenie z kategorii B, oraz inne z kategorii C bądź A. Przykładowo:
– kurs B Częstochowa będzie zdawało dużo więcej osób z firmy X od firmy Y, natomiast w kategorii kursu A, zdawalność egzaminu będzie zdecydowanie większa w firmie Y! Dlatego bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na komentarze osób pod daną szkołą nauki jazdy; czy zdały one egzamin w tej samej kategorii, w której ja również potrzebuję zdać. Proponuję również osobom, które jeszcze nie zetknęły się z daną szkołą nauki, spróbować namówić rodzica na jazdę próbna (oczywiście na bezpiecznym terenie, aby nikomu nic się nie stało). Zawsze takie doświadczenie doda nam większej pewności siebie, gdy będziemy musieli wyruszyć w miasto. Pierwsze zapoznanie się z mechanizmem działanie sprzęgła oraz gazu powinno bardzo pomóc zwłaszcza na początku przygody z samochodem. Oczywiście w każdym samochodzie mechanizm ten będzie działał nieco inaczej, jednak samo poznanie tej mechaniki da nam dobre podstawy do rozpoczęcia kursu. Działanie kierownicy jest bardzo proste, więc nawet na samym początku nie powinniście mieć z tym problemu. Jednak zmiana biegów jest również bardzo istotna i ta umiejętność również może się nieco różnić, chociaż na tyle w małym stopniu, że warto to pojąć. Tak naprawdę to są takie trzy główne czynności, które na pewno mogą się Wam przydać przed rozpoczęciem szkolenia. A więc teraz, przedstawię wam czym konkretnie powinniśmy sugerować się, wybierając odpowiednią firmę szkoleniową:

 • wysoka zdawalność egzaminów końcowych (z wybranej kategorii szkolenia)
 • duża ilość pozytywnych opinii (również z wybranej kategorii szkolenia)
 • cena adekwatna do jakości usług szkoleniowych (np. cena 1700 zł ze zdawalnością za pierwszym podejściem 60% oraz cena 1100 zł ze zdawalnością 55%. W tym przypadku zdecydowanie bardzie wartościowe są usługi drugie firmy, ponieważ 5% zdawalności jest zdecydowanie mniej warte od 600 zł.
 • dobra atmosfera panująca w trakcie szkolenia
 • dobry stan pojazdów
 • elastyczny czas trwania nauki jazdy
 • profesjonalne podejście do tematu

Przedstawię również czynniki, których powinniśmy unikać:

 • ukryte koszty dodatkowe
 • załatwianie przez instruktora prywatnych spraw
 • skracanie czasu jazdy
 • problem z umówieniem się na jazdę

Egzamin prawo jazdy Częstochowa

Oczywiście istnieją również inne czynniki zarówno te pozytywne, jak i te negatywne, jednak te wymienione powyżej są po prostu najczęściej spotykane oraz tak naprawdę najważniejsze przy wyborze odpowiedniej firmy szkoleniowej. Dlatego życzę Tobie wyboru najlepszego szkoleniowca i powodzenia na egzaminie!